Godziny otwarcia: pon-pt: 10ºº – 18ºº
Znajdź nas:

Żaluzje

Design i komfort

Żaluzje poziome, które bardzo często są nazywane również weneckimi, to ostatnio jedne z najbardziej popularnych produktów służących zarówno do osłony czy regulacji nadmiernym nasłonecznieniem, jak i do dekoracji okien. Żaluzje są tak skonstruowane, że można je podnosić w górę, opuszczać w dół, jak również dowolnie regulować poziomo lamelami, kontrolując przy tym dopływ światła do pomieszczenia.

Istnieje wiele możliwości zastosowania grubości lameli oraz materiałów, z jakich będą wykonane. Do wyboru mamy aluminium, drewno naturalne lub bambus. To, który z nich wybrać, zależy od Państwa preferencji, wielkości okna oraz systemu sterowania, jaki chcecie Państwo zastosować. Jeśli więc okno jest duże, możecie Państwo: zdecydować się na system elektryczny, podzielić żaluzje na więcej części lub wybrać lekki materiał jak np. bambus czy aluminium. Na końcu trzeba podjąć decyzję o dodatkach dekoracyjnych – taśmy, które pozwalają nadawać pomieszczeniu całkowicie odmienny charakter – od nowoczesnego po klasyczny i stylowy. Co ważne, żaluzje poziomie wyróżniają się walorami estetycznymi, ale są również praktyczne w utrzymaniu. Wystarczy użyć mokrej szmatki, by pozbyć się wszelkiego brudu, bez konieczności ich zdejmowania i ponownego wieszania jak w przypadku innych dekoracji okiennych.

Alternatywą dla żaluzji się także wewnętrzne okiennice drewniane tzw shuttersy. To nie tylko funkcjonalny element, który ma zapewniać prywatność oraz barierę przed nadmiernym słońcem. Shuttersy to dla nas dodatek dekoracyjny oraz kropka nad „i” całego wystroju. Decydując się na funkcjonalne shuttersy, nie musicie Państwo martwić się kształtem i wielkością okien, pomożemy dokonać odpowiedniego wyboru.

Jeśli natomiast potrzebujecie Państwo przesłonę okienną o nietypowej formie, idealnie sprawdzą się plisy. Można je zastosować na dowolnym typie okna z PCV, aluminium, czy drewna, a także tych o nietypowych kształtach tj. trapez, trójkąt, półkole i wielokąt.

W naszej ofercie są również dostępne żaluzje montowane na zewnątrz budynków (modele fasadowe), które cieszą się uznaniem Inwestorów. Doskonale pasują do domów z dużymi przeszkleniami, ponieważ umożliwiają stworzenie we wnętrzach przyjemnych warunków idealnych do wypoczynku.

Klasyczny styl Alcova.pl
Zapraszamy do naszej pracowni
Umów się na konsultację
Logotyp
Pracownia szycia artystycznego. Od ponad 30 lat tworzymy aranżacje okienne na indywidualne zamówienie klientów. W naszej ofercie są dostępne: firany i zasłony szyte na wymiar, karnisze, rolety rzymskie, żaluzje i systemy zewnętrzne oraz dodatki idealne do domu i mieszkania.
Kontakt
ul. Pabianicka 23 93-506 Łódź
Pełny kontakt